Matcher och statistik

Hockey bockey 2018/2019

Om inget annat framgår så är det seriematch.

För att prenumerera på spelschemat och få in matcherna direkt i er egna kalenderapp, använd den här länken https://calendar.google.com/calendar/ical/finnbergetkorpen%40gmail.com/public/basic.ics

 

Fredag 9 november kl 20.45 Nacka Istält

Finnberget - Ugglan 1-12

Laget: Janne i mål, Jyri, Mange, Ronny, Jannes grabb och två från Red army.

Målskytt: Ronny

 

Söndag 18 november kl 19.30 Björknäs Istält

BIF - Finnberget 1-3

Laget: Janne i mål, Jyri, Ingemar, Ronny, Kalle, Johan och Magnus.

Målskyttar: Kalle 2 och Ingemar 1.

 

Fredag 23 november kl 21.30 Nacka Istält

Finnberget - Tre Kronor 2-7

Laget: Janne i mål, Johan, Jyri, Ronny, Mange, Kent och Anton.

Målskyttar: Ronny och Mange ett vardera.

 

Söndag 2 december kl 20.15 Nacka Istält

Finnberget - Red Army Uppskjuten

 

Torsdag 6 december kl 20.20 Björknäs Istält Cupmatch

Rökarna - Finnberget 2-3

Laget: Janne i mål, Jyri, Ronny, Kent, Mange och Mats.

Målskyttar: Mange, Jyri och Mats ett vardera.

 

Söndag 9 december kl 20.30 Björknäs Istält

Sofia Froggs - Finnberget 7-3

Laget: Janne i mål, Jyri, Ingemar, Johan, Ronny, Patrik, Mange och Kent.

Målskyttar: Mange 2 och Ronny 1.

 

Fredag 14 december kl 20.00 Nacka Istält

Finnberget - West Ham 4-11

Laget: Janne i mål, Jyri, Johan, Ronny, Patrik, Mange och Kent.

Målskyttar: Jyri 2, Johan och Patrik ett vardera.

 

Torsdag 20 december kl 19.45 Björknäs Istält Cupmatch

Red Army - Finnberget 4-1

Laget: Lumme inlånad i mål, Jyri, Ingemar, Johan, Ronny, Kalle och Mange.

Målskytt: ?

 

Söndag 6 januari kl 17.30 Björknäs Istält

Springpojkarna - Finnberget 21-2

Laget: Janne i mål, Jyri, Johan, Ronny, Mange, Kent och Jannes son.

Målskyttar: Mange och Ronny ett vardera.

 

Torsdag 10 januari kl 21.15 Björknäs Istält

Finnberget - Springpojkarna 5-9

Laget: Janne i mål, Ingemar, Jyri, Ronny, Johan, Mange, Kent och inlånad Mats.

Målskyttar: Ronny 2, Jyri 1, Mange 1och Mats 1.

 

Söndag 13 januari kl 18.05 Björknäs Istält

West Ham - Finnberget 4-11

Laget: Janne i mål, Johan, Ronny, Patrik, Olle, Mange och Kent.

Målskyttar: Mange och Patrik ett vardera.

 

Torsdag 17 januari kl 19.45 Björknäs istält

Quarter Oilers - Finnberget Uppskjuten

 

Söndag 20 januari kl 18.15 Björknäs Istält

Ugglan - Finnberget 4-5

Laget: Janne i mål, Jyri, Mange, Ronny, Patrik, Kent samt lånet Lodde från Red Army.

Målskyttar: Mange 2, Patrik, Ronny och Lodde.

 

Torsdag 24 februari kl 21.15 Björknäs Istält Cupmatch

Finnberget - Tre Kronor 

 

Söndag 27 januari kl 18.10 Björknäs Istält

Finnberget - BIF

 

Fredag 1 februari kl 20.00 Nacka Istält

Tre Kronor - Finnberget

 

Söndag 10 februari kl 19.45 Björknäs Istält

Red Army - Finnberget

 

Söndag 17 februari kl 19.00 Björknäs Istält

Finnberget - Sofia Froggs

 

Fotboll 2018

Onsdag 18 april kl 19.00

Finnberget - Hermanos United 5-4

Laget: Fredrik i mål, Roffe, Lasse, Jyri, Erik, Gus, Mange och Ronny

Målskyttar: Gus 2, Ronny 2 och Mange 1.

 

Söndag 22 april kl 18.45

Finnberget - Frentab 4-2

Laget: Johan i mål, Pelle, Lasse, Roffe, Björn, Jyri, Erik, Mange och Ronny.

Målskyttar: Mange, Ronny, Björne och självmål ett vardera.

 

Onsdag 25 april kl 21.15

Finnberget - Bejan Boys 2-3 (cupmatch)

Laget: Johan i mål, Pelle, Lasse, Jyri, Björn, Gus, Ronny, Mange och Erik.

Målskyttar: Mange och Björne.

 

Onsdag 2 maj kl 19.00

Jonny Fox - Finnberget 0-2

Laget: Fredde i mål, Pelle, Roffe, Jyri, mange, Björne och Ronny.

Målskyttar: Mange och Ronny.

 

Söndag 13 maj kl 19.30

Finnberget - Dasslocket 3-2

Laget: Mange i mål, Pelle, Roffe, Lasse, Björne, Gus, Jyri, Ronny och Magnus A.

Målskyttar: Björne, Gus och självmål.

 

Onsdag 23 maj kl 21.15

Hermanos United - Finnberget 5-3 (cupmatch)

Laget: Johan i mål, Pelle, Lasse, Jyri, Björne, Magnus A. Gus, Mange och Ronny.

Målskyttar: Ronny 3, Gus och Magnus A.

 

Söndag 27 maj kl 19.30

Hermanos United - Finnberget 6-2

Laget: Jyri i mål, Pelle, Roffe, Lasse, Kent, Magnus A och Mange.

Målskyttar: Mange och Magnus A.

 

Söndag 3 juni kl 19.30

Frentab - Finnberget 3-0

Laget: Johan i mål, Pelle, Roffe, Lasse, Kent, Björn, Jyri och Magnus A.

 

Onsdag 13 juni kl 20.30

Finnberget - Jonny Fox 6-2

Laget: Johan i mål, Jyri, Roffe, Lasse, Magnus A., Mange, Stefan och Jesper.

Målskyttar: Stefan 3, Magnus A. 2 och Jesper 1.

 

Söndag 12 augusti kl 19.30

Glada Gossarna - Finnberget 2-2

Laget: Fredde i mål, Johan, Roffe, Jyri, Björne, Mange, Magnus A och Ronny.

Målskyttar: Mange 2

 

Söndag 26 augusti kl 19.30

Finnberget - Saltis United 3-1

Laget: Johan i mål, Roffe, Gus, Jyri, Kent, Magnus A. Mange och Ronny.

Målskyttar: Ronny 2 och Mange.

 

Söndag 2 september kl 18.00

Dasslocket - Finnberget 4-3

 

Söndag 9 september kl 18.45

Finnberget - Jonny Fox 1-0

 

Söndag 9 september kl 18.45

Finnberget - Ugglan (cupmatch) 2-2

 

Onsdag 12 september kl 19.45

Finnberget - Saltis United 0-6

 

Söndag 16 september kl 19.00

Bulten BK - Finnberget (cupmatch) 5-3

 

Söndag 23 september kl 18.45

Glada Gossarna - Finnberget 1-2

 

Onsdag 26 september kl 20.30

Team Lumme - Finnberget

Hockey bockey 2018/2019

Nästa match

Torsdag 24 januari kl 21.15 Björknäs Istält
Finnberget - Tre Kronor Cupmatch

Finnbergets hela spelschema hittar ni här.

Senaste matchen

Ugglan - Finnberget
Resultat 4-5

Serietabell Hockey bockey

  Lag M +/- P
1 West Ham 8 32 21
2 Ugglan 8 38 15
3 Springpojkarna 7 25 15
4 Sofia Froggs 6 -1 10
5 Tre kronor 6 -3 9
6 Red Army 6 -5 7
7 Finnberget 8 -48 6
8 BIF 8 -38 3

Cuptabell Hockey bockey

  Lag M +/- P
1 West Ham 4 24 12
2 Red Army 4 5 9
3 Tre Kronor 3 11 6
4 Finnberget 3 -10 3
5 Rökarna 3 -13 0
6 Quarter Oilers 3 -17 0

Kommande händelser

 

Fotboll 2018

Serietabell Fotboll 2018 Div. 2

  Lag M +/- P
1 Glada Gossarna 12 25 26
2 Finnberget 12 -1 22
3 Saltis united 11 19 20
4 Hermanos United 11 1 17
5 Dasslocket United 10 6 13
6 FC Frentab 10 -22 9
7 Jonny Fox 12 -28 6

Cuptabell Fotboll 2018

  Lag M +/- P
1 Bulten 4 17 12
2 Finnberget 4 1 7
3
Hermanos United 4 -5 4
4
Ugglan 4 -5 4
5
Jonny Fox 4 -8 1
6
Bejan Boys Utgått 0 0 0

Kvartsfinal

Team Lumme - Finnberget 3-0 WO

 

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)