Matcher och statistik

Fotboll 2019

Om inget annat framgår så är det seriematch. Samtliga matcher spelas på Fisksätra IP.

Skytteligan
Assist och andra insatser lika viktiga som målen, men där finns ingen statistik.

Anders 4
Mange 4
Ronny 1

Måndag 29 april kl 20.00

Ugglan IK - Finnberget 1-2

Laget: Målis-Mange, Pelle, Gus, Anders, Magnus A., Jyri, Mange, Ronny och Roffe.

Målskyttar: Anders och Mange.

 

Måndag 6 maj kl 20.45

Saltis United - Finnberget

Laget:  Mål-Mange, Pelle, Gus, Björne, Jyri, Anders, Magnus, Roffe, Ronny och Mange. Mål av Mange o Anders 3 var samt Ronny 1.

Målskyttar: Anders 3, Mange 3 och Ronny 1.

 

Söndag 12 maj kl 19.30

Järnspetten - Finnberget 3-6

Laget: Inlånad målis, Roffe, Jyri, Anders, Björne, Pelle, Gus och Ronny.

Målskyttar: ?

 

Måndag 19 maj kl 20.15

Finnberget - Glada Gossarna 4-3

Laget: Mange i mål, Pelle, Gus, Jyri, Björn, Fredrik G, Roffe och Kent.

Målskyttar: Fredrik G 2 och Ronny 2

 

Hockey bockey 2018/2019

Om inget annat framgår så är det seriematch.

Skytteligan
Assist och andra insatser lika viktiga som målen, men där finns ingen statistik.

Mange 9
Ronny 8
Jyri 7
Patrik 3
Mats 2
Kalle 2
Kenta 1
Johan 1
Ingemar 1
Lodde 1

Fredag 9 november kl 20.45 Nacka Istält

Finnberget - Ugglan 1-12

Laget: Janne i mål, Jyri, Mange, Ronny, Jannes grabb och två från Red army.

Målskytt: Ronny

 

Söndag 18 november kl 19.30 Björknäs Istält

BIF - Finnberget 1-3

Laget: Janne i mål, Jyri, Ingemar, Ronny, Kalle, Johan och Magnus.

Målskyttar: Kalle 2 och Ingemar 1.

 

Fredag 23 november kl 21.30 Nacka Istält

Finnberget - Tre Kronor 2-7

Laget: Janne i mål, Johan, Jyri, Ronny, Mange, Kent och Anton.

Målskyttar: Ronny och Mange ett vardera.

 

Söndag 2 december kl 20.15 Nacka Istält

Finnberget - Red Army Uppskjuten

 

Torsdag 6 december kl 20.20 Björknäs Istält Cupmatch

Rökarna - Finnberget 2-3

Laget: Janne i mål, Jyri, Ronny, Kent, Mange och Mats.

Målskyttar: Mange, Jyri och Mats ett vardera.

 

Söndag 9 december kl 20.30 Björknäs Istält

Sofia Froggs - Finnberget 7-3

Laget: Janne i mål, Jyri, Ingemar, Johan, Ronny, Patrik, Mange och Kent.

Målskyttar: Mange 2 och Ronny 1.

 

Fredag 14 december kl 20.00 Nacka Istält

Finnberget - West Ham 4-11

Laget: Janne i mål, Jyri, Johan, Ronny, Patrik, Mange och Kent.

Målskyttar: Jyri 2, Johan och Patrik ett vardera.

 

Torsdag 20 december kl 19.45 Björknäs Istält Cupmatch

Red Army - Finnberget 4-1

Laget: Lumme inlånad i mål, Jyri, Ingemar, Johan, Ronny, Kalle och Mange.

Målskytt: ?

 

Söndag 6 januari kl 17.30 Björknäs Istält

Springpojkarna - Finnberget 21-2

Laget: Janne i mål, Jyri, Johan, Ronny, Mange, Kent och Jannes son.

Målskyttar: Mange och Ronny ett vardera.

 

Torsdag 10 januari kl 21.15 Björknäs Istält

Finnberget - Springpojkarna 5-9

Laget: Janne i mål, Ingemar, Jyri, Ronny, Johan, Mange, Kent och inlånad Mats.

Målskyttar: Ronny 2, Jyri 1, Mange 1och Mats 1.

 

Söndag 13 januari kl 18.05 Björknäs Istält

West Ham - Finnberget 4-11

Laget: Janne i mål, Johan, Ronny, Patrik, Olle, Mange och Kent.

Målskyttar: Mange och Patrik ett vardera.

 

Torsdag 17 januari kl 19.45 Björknäs istält

Quarter Oilers - Finnberget Uppskjuten

 

Söndag 20 januari kl 18.15 Björknäs Istält

Ugglan - Finnberget 4-5

Laget: Janne i mål, Jyri, Mange, Ronny, Patrik, Kent samt lånet Lodde från Red Army.

Målskyttar: Mange 2, Patrik, Ronny och Lodde.

 

Torsdag 24 februari kl 21.15 Björknäs Istält Cupmatch

Finnberget - Tre Kronor  5-7

Laget: Janne i mål, Jyri, Ronny, Mange, Kenta och Anton.

Målskyttar: Jyri 3, Ronny och Kenta (!).

 

Söndag 27 januari kl 18.40 Björknäs Istält

Finnberget - BIF

 

Fredag 1 februari kl 20.00 Nacka Istält

Tre Kronor - Finnberget

 

Söndag 10 februari kl 19.45 Björknäs Istält

Red Army - Finnberget

 

Söndag 17 februari kl 19.00 Björknäs Istält

Finnberget - Sofia Froggs

 

Fotboll 2018

Onsdag 18 april kl 19.00

Finnberget - Hermanos United 5-4

Laget: Fredrik i mål, Roffe, Lasse, Jyri, Erik, Gus, Mange och Ronny

Målskyttar: Gus 2, Ronny 2 och Mange 1.

 

Söndag 22 april kl 18.45

Finnberget - Frentab 4-2

Laget: Johan i mål, Pelle, Lasse, Roffe, Björn, Jyri, Erik, Mange och Ronny.

Målskyttar: Mange, Ronny, Björne och självmål ett vardera.

 

Onsdag 25 april kl 21.15

Finnberget - Bejan Boys 2-3 (cupmatch)

Laget: Johan i mål, Pelle, Lasse, Jyri, Björn, Gus, Ronny, Mange och Erik.

Målskyttar: Mange och Björne.

 

Onsdag 2 maj kl 19.00

Jonny Fox - Finnberget 0-2

Laget: Fredde i mål, Pelle, Roffe, Jyri, mange, Björne och Ronny.

Målskyttar: Mange och Ronny.

 

Söndag 13 maj kl 19.30

Finnberget - Dasslocket 3-2

Laget: Mange i mål, Pelle, Roffe, Lasse, Björne, Gus, Jyri, Ronny och Magnus A.

Målskyttar: Björne, Gus och självmål.

 

Onsdag 23 maj kl 21.15

Hermanos United - Finnberget 5-3 (cupmatch)

Laget: Johan i mål, Pelle, Lasse, Jyri, Björne, Magnus A. Gus, Mange och Ronny.

Målskyttar: Ronny 3, Gus och Magnus A.

 

Söndag 27 maj kl 19.30

Hermanos United - Finnberget 6-2

Laget: Jyri i mål, Pelle, Roffe, Lasse, Kent, Magnus A och Mange.

Målskyttar: Mange och Magnus A.

 

Söndag 3 juni kl 19.30

Frentab - Finnberget 3-0

Laget: Johan i mål, Pelle, Roffe, Lasse, Kent, Björn, Jyri och Magnus A.

 

Onsdag 13 juni kl 20.30

Finnberget - Jonny Fox 6-2

Laget: Johan i mål, Jyri, Roffe, Lasse, Magnus A., Mange, Stefan och Jesper.

Målskyttar: Stefan 3, Magnus A. 2 och Jesper 1.

 

Söndag 12 augusti kl 19.30

Glada Gossarna - Finnberget 2-2

Laget: Fredde i mål, Johan, Roffe, Jyri, Björne, Mange, Magnus A och Ronny.

Målskyttar: Mange 2

 

Söndag 26 augusti kl 19.30

Finnberget - Saltis United 3-1

Laget: Johan i mål, Roffe, Gus, Jyri, Kent, Magnus A. Mange och Ronny.

Målskyttar: Ronny 2 och Mange.

 

Söndag 2 september kl 18.00

Dasslocket - Finnberget 4-3

 

Söndag 9 september kl 18.45

Finnberget - Jonny Fox 1-0

 

Söndag 9 september kl 18.45

Finnberget - Ugglan (cupmatch) 2-2

 

Onsdag 12 september kl 19.45

Finnberget - Saltis United 0-6

 

Söndag 16 september kl 19.00

Bulten BK - Finnberget (cupmatch) 5-3

 

Söndag 23 september kl 18.45

Glada Gossarna - Finnberget 1-2

 

Onsdag 26 september kl 20.30

Team Lumme - Finnberget

Hockey bockey 19/20

Nästa match

Söndag 15 december kl 20.00 Björknäs istält
Rökarna - Finnberget

Finnbergets hela spelschema hittar ni här.

Senaste matchen

Caina Pojkar - Finnberget
Resultat UPPSKJUTEN

Serietabell Fotboll

  Lag M +/- P
1 Järnspetten 9 14 20
2 Finnberget 8 13 19
3 Team Lumme 6 9 11
4 Ugglan IK 8 -4 8
5 Glada Gossarna 7 -9 4
6 Saltis United 8 -23 3

Serietabell Cup

  Lag M +/- P
1 Dasslocket 3 6 9
2 Team Lumme 1 3 3
3 Finnberget 4 -7 3
4 Frentab 2 -2 0

Serietabell Hockey bockey 18/19

  Lag M +/- P
1 West Ham 10 43 27
2 Ugglan 10 46 21
3 Springpojkarna 9 45 21
4 Tre kronor 10 4 18
5 Sofia Froggs 9 -13 10
6 Red Army 9 -15 10
7 Finnberget 11 -51 9
8 BIF 11 -55 3

Cuptabell Hockey bockey 18/19

  Lag M +/- P
1 West Ham 4 24 12
2 Red Army 4 5 9
3 Tre Kronor 4 13 9
4 Finnberget 5 -5 6
5 Quarter Oilers 5 -7 3
6 Rökarna 4 -16 0

Tyvärr fick vi lämna WO till vår slutspelsplats då vi inte fick ihop fullt lag till åttondeslfinalen.

Kommande händelser

 

Fotboll 2018

Serietabell Fotboll 2018 Div. 2

  Lag M +/- P
1 Glada Gossarna 12 25 26
2 Finnberget 12 -1 22
3 Saltis united 11 19 20
4 Hermanos United 11 1 17
5 Dasslocket United 10 6 13
6 FC Frentab 10 -22 9
7 Jonny Fox 12 -28 6

Cuptabell Fotboll 2018

  Lag M +/- P
1 Bulten 4 17 12
2 Finnberget 4 1 7
3
Hermanos United 4 -5 4
4
Ugglan 4 -5 4
5
Jonny Fox 4 -8 1
6
Bejan Boys Utgått 0 0 0

Kvartsfinal

Team Lumme - Finnberget 3-0 WO

 

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)